Grafik Tasarım

Grafik tasarım kimine göre insan hayal gücünün yaratıcılığının şekillere, renklere ve karakterlere dökülmüş hali, kimine göre ise matematiksel düzlemde yaratıcılığın ortaya çıkmasıdır. Bu iki düşünce de doğrudur ancak grafik tasarımı tam anlamıyla tanımlayacak olursak: İnsanlığın var oluşundan günümüze kadar gelişerek, kendisini yenileyerek insan hayal gücünü şekillendiren ve ortaya çıkaran bir bütünü oluşturan sanat dalıdır.

Grafik tasarım olgusu hayatımızda olmazsa olmazlardan biridir. Grafik tasarım denilince aklımıza ilk olarak kurumsal kimlik ve onun içerisinde yer alan tasarımlar gelmektedir.

Kurumsal kimlik içerisinde yer alan tasarımlar:

  • Logo Tasarımları ve Kullanım Şekilleri
  • Amblem Tasarımları ve Kullanım Şekilleri
  • Resmi Evrak Tasarımları (Fatura, İrsaliyeli Fatura, Kaşe, Sevk İrsaliyesi, Gider Pusulası, Tahsilat ve Tediye Makbuzu, Muhasebe Formları , Teklif Ve Sipariş Fişi, İş Takip Fişi)
  • Kırtasiye Ürünleri Tasarımları (Kartvizit, Antetli Kağıt, Diplomat Zarf, Torba Zarf, Dönkart, Davetiye ve Tebrik Kartları, Dosya, Cepli Tanıtım Dosyası, Cd Sticker ve Zarfı)
  • ReklamTasarımları (Katalog, E-katalog, Broşür, Dergi ve Tanıtım Bülteni, El İlanı, Afiş, Tebrik, Teşekkür, Onur Belgeleri ve Sertifikalar, Sticker, Gazete, Dergi İlan ve Reklamları, Adisyon Fişi, Menü, Rezervasyon Kartı, Bez Afişler, Bayrak ve Flama, Rollup, Kürsü ve Kürsü Arkası, Stand, Bilboard, Bina Giydirmeleri, Araç Giydirmeleri)
  • Promosyon Tasarımları (Ajanda, Takvim, Masa Takvimi ve Masa Sümeni, Bloknot, Küp Bloknot, Saat, Anahtarlık, Mousepad, Yemek Servis Altlığı, Peçete,Tabak Altlığı, Bardak Altlığı, Kalem ve Kalem Seti, Plaket, Başarı Ödülleri)
  • Tekstil Tasarımları (Şapka, Önlük, Tişört)
  • Tabela Tasarımları (Dış Tabela, Hoşgeldiniz Tabelası, Yönlendirme Levhaları, Şirket İçi Departman Levhaları, Kapılıklar)
  • Ambalaj Tasarımları (Kutu, Koli, Çanta, Naylon Poşet, Ürün ve Fiyat Etiketleri)
  • Sunum Görselleri Tasarımları (Word Antetli, Mail Tanıtım)

şeklindedir.

Kurumsal kimlik işletme, kurum ve kuruluşların dışarı karşı görünen yüzüdür ve olmazsa olmazlardan biridir.

Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken işletme, kurum ve kuruluşun faaliyet alanları göz önünde tutularak, öncelikle logo tasarımı yapılır. Oluşturulan logo tasarımı çerçevesinde diğer tasarımlar tamamlanır.

Bizler Coverside Production olarak işletme, kurum ve kuruluşunuzun kurumsal kimlik tasarımları başta olmak üzere tüm grafik işlerinizi tasarlayabiliyoruz. Hizmetlerimizin detaylarını incelemek için www.coversidetasarim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.